top of page

Obalamy mity treningowe



Od treningu siłowego nie schudnę


Trening siłowy również może wspomóc utratę zbędnych kilogramów. Wiele osób twierdzi, że dzięki treningom siłowym mogą zbudować tylko mięśnie, a to nie prawda. Jeśli treningi siłowe połączysz z odpowiednio dostosowanym odżywianiem, które uwzględnia ujemny bilans kaloryczny to efekt jest gwarantowany. Najważniejsza jest systematyczność i zbilansowana dieta, nie tylko od poniedziałku do piątku. Na treningu siłowym również można spalić sporą ilość kalorii. Zarówno sama dieta, jak i same treningi mogą nie dać zadawalających efektów, tylko odpowiednie połączenie tych dwóch aspektów może prowadzić do osiągnięcia naszej wymarzonej sylwetki.


Miejscowa utrata tkanki tłuszczowej


Podczas treningów z podopiecznymi, bardzo często my jako trenerzy słyszymy, że nasz podopieczny chciałby pozbyć się tkanki tłuszczowej, np. tylko z brzucha, bądź tylko z ud. Niestety, ale w internecie jest wiele błędnych informacji na ten temat. Można spotkać się z wieloma hasłami, które przykuwają naszą uwagę typu „Poznaj najlepsze ćwiczenia na utratę boczków” albo „Zapoznaj się z najlepszymi ćwiczenia wyszczuplającymi i ujędrniającymi uda”. „Eksperci” w internecie zapewniają nas, że trenując w ten sposób spalamy tłuszcz w wybranym przez nas miejscu. Przykładowo wprowadzając w swój plan treningowy ćwiczenia na mięśnie brzucha nie spalamy tkanki tłuszczowej tylko w tej danej partii mięśniowej, ponieważ utracone kalorie pójdą na konto całego organizmu. Oczywiście wzmacniamy mięśnie brzucha, ale nie utracimy tkanki tłuszczowej tylko w tym jednym miejscu. Wielokrotnie badacze i eksperci w dziedzinie treningu udowodniali, że miejscowe redukowanie tłuszczu jest niemożliwe.


Zakwasy są wynikiem odkładającego się kwasu mlekowego


Ból mięśniowy, który może wystąpił po około 24h po treningu, często nazywamy „zakwasami”. Wiele osób kojarzy ten ból z występowaniem kwasu mlekowego w mięśniach, w rzeczywistości ma to niewiele wspólnego z kwasem mlekowym. Potocznie nazywane przez nas zakwaszenie mija podczas 1-2h po treningu, a ból potreningowy jest wynikiem mikrouszkodzenia mięśni. W naszych mięśniach pojawia się stan zapalny, który pozytywnie wpływa na nasze mięśnie, gdyż w procesie regeneracji powoduje ich wzmocnienie.


Pas treningowy to niezbędny element każdego ćwiczącego

Tak naprawdę taki pas treningowy to pewnego rodzaju oszukiwanie własnego organizmu, zapewniamy mu w ten sposób sztuczną stabilizację. Wszystko jest dla ludzi, ale z rozsądkiem, nie przy każdym treningu ten pas jest niezbędny. Regularne treningi w pasie sprawiają, że mięśnie stabilizujące nie adaptują się do obciążeń. W pierwszej kolejności, należy wzmocnić mięśnie stabilizujące nasz tułów, a ewentualnie w przypadku bardzo dużych obciążeń, można sporadycznie go zastosować. Początkującym osobom jest on po prostu niepotrzebny, powinniśmy przede wszystkim najpierw skupić się świadomych i kontrolowanych ruchach oraz zapewnieniu naszemu ciału odpowiedniej stabilizacji centralnej.

18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


  • Szary Ikona YouTube
  • Szary Instagram Ikona
  • Facebook - Grey Koło

© 2020 POWER FIT STUDIO - SYLWIA SZTARK

plansza_informacyjna_PFR_pion_srodkowa.jpg
bottom of page