top of page

Odcinek lędźwiowy kręgosłupa

Ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa stał się obecnie normą i prawie każdy z nas chodź raz skarżył się na bóle właśnie w tej okolicy. Wynika to z szybko postępujących zmian trybu życia, ograniczenie do minimum aktywności fizycznej, osłabienie mięśni (nasz gorset mięśniowy), otyłość, nieprawidłowa postawa ciała podczas chodzenia, siedzenia i złego obciążenia kręgosłupa podczas pracy.


Zespoły bólowe lędźwiowego odcinka kręgosłupa często prowadzą do niezdolności do pracy zawodowej i ograniczeń aktywności w życiu codziennym (podczas pewnych ruchów odczuwamy silny ból).

Właściwe postępowanie obejmuje zmniejszenie bólu przez odciążenie odcinka lędźwiowego, wzmocnienie gorsetu mięśniowego, poprawę stabilizacji oraz wykształcenie prawidłowej postawy ciała. Specjalista może nam w tym pomóc, fizjoterapeuta zbada dokładnie co jest nie tak i da nam wskazówki do dalszej pracy. Trener dobiera tak ćwiczenia, żeby wzmocnić dane partię mięśniowe (w tym przypadku musimy wzmocnić brzuch i pośladki), rozluźnić mięśnie pospinane ( prostownik w odcinku lędźwiowym), zadbać o mięśnie głębokie odpowiedzialne za stabilizacje oraz pokazać podopiecznemu jak ustawić miednice w sposób naturalny.


W działaniach nie zapomnijmy o ergonomii pracy i biomechaniki kręgosłupa. Dlatego tak ważne jest zadbanie o właściwą pozycje podczas pracy zawodowej, prac w domu, pracy zdalnej, nauki oraz odpoczynku. Pamiętaj poprawną postawę ciała kształtujemy od dziecka!!!!!

Podczas, pogłębiania nieprawidłowej pozycji doprowadzamy nasz kręgosłup do hiperlordozy.


Brzuch i pośladki w tym przypadku są rozluźnione, a główne napięcie jest w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.


Więc jaką pozycje przyjmować, żeby nas nie bolało?



27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


  • Szary Ikona YouTube
  • Szary Instagram Ikona
  • Facebook - Grey Koło

© 2020 POWER FIT STUDIO - SYLWIA SZTARK

plansza_informacyjna_PFR_pion_srodkowa.jpg
bottom of page